Vyhláška o užívání pozemních komunikací zpoplatněných časovým poplatkem

Dne 25.11.2015 byla ve Sbírce zákonů zveřejněna pod č. 306/2015 Sb. vyhláška o užívání pozemních komunikací zpoplatněných časovým poplatkem.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vyhláška vydaná k provedení § 20 odst. 1 a § 21e odst. 2 zákona o pozemních komunikacích podrobně stanovuje pozemní komunikace, jejichž užití podléhá časovému poplatku, vzory kupónů prokazujících úhradu časového poplatku a způsob jejich vyplňování a evidence, ale také způsob umístění kupónů prokazujících úhradu časového poplatku ve vozidle. Nahrazuje přitom dosavadní právní úpravu prezentovanou vyhláškou č. 435/2012 Sb., o užívání pozemních komunikací zpoplatněných časovým poplatkem. Ta se, s účinností nové vyhlášky, zrušuje, a to včetně svých novel.

K vydání zcela nové vyhlášky bylo dle Ministerstva dopravy přistoupeno především z důvodu změn v popisu a vzorech kupónů emise pro rok 2016, ale také pro změny v seznamu komunikací podléhajících časovému zpoplatnění v návaznosti na novelu zákona o pozemních komunikacích.

Vyhláška nabývá účinnosti, s výjimkou jednoho ze svých ustanovení týkajícího se seznamu pozemních komunikací, jejichž užití podléhá časovému poplatku, dnem 1.12.2015.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu