Vyhláška o výši ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu pro rok 2022

Dne 31. 8. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 314/2021 Sb. vyhláška o výši ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu pro rok 2022.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Vyslání zaměstnanců do zahraničí, služební cesta
Foto: Shutterstock
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo pro místní rozvoj jí v intencích § 10g odst. 3 zákona o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu stanovilo, že výše ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu pro rok 2022 činí 0,03 % ze základu pro výpočet ročního příspěvku.

Vyhláškou tohoto typu bývá konkrétní výše ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu každoročně stanovena na základě zákonem vymezených kritérií. Takovými jsou například počet cestovních kanceláří, celková výše tržeb za zájezdy a za spojené cestovní služby, počet úpadků cestovních kanceláří, výše ročního plnění z garančního fondu či výše prostředků sdružených v garančním fondu. 

Vyhláška své účinnosti nabývá dnem 30. 9. 2021. Od 1. 1. 2022 rovněž zrušuje vyhlášku č. 372/2020 Sb., o výši ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu pro rok 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu