Vyhláška o výši ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu

Dne 17. 9. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 372/2020 Sb. vyhláška o výši ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu pro rok 2021.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo pro místní rozvoj jí v intencích zákona o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu stanovilo, že výše ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu od 1. 1. 2021 činí 0 % ze základu pro výpočet ročního příspěvku. 

Vyhláška své účinnosti nabyla dnem 30. 9. 2020. S účinností od 1. 1. 2021 se pak zrušuje vyhláška o výši ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu pro rok 2020 publikovaná ve Sbírce zákonů pod č. 246/2019 Sb.

Ministerstvo pro místní rozvoj vysvětluje, že obecně má vyhláška stanovit pro každý rok konkrétní výši ročního příspěvku cestovní kanceláře do garančního fondu na základě zákonem stanovených kritérií, jakými jsou počet cestovních kanceláří, celková výše tržeb za zájezdy a za spojené cestovní služby, počet úpadků cestovních kanceláří, výše ročního plnění z garančního fondu či výše prostředků sdružených v garančním fondu. Nulovou výší pro příští rok má být sledováno zejména snížení finanční zátěže pro cestovní kanceláře, které se, jako celá řada dalších subjektů, potýkají s negativními důsledky aktuální koronavirové pandemie.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři