Menu

Změny v legislativě

Vyhláška stanovící rozsah technických parametrů pro zařízení, jejichž prostřednictvím jsou provozovány hazardní hry

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar07.08.2017
Mgr. Martin Glogar07.08.2017

Dne 14. 7. 2017 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 208/2017 Sb. vyhláška, kterou se stanoví rozsah technických parametrů pro zařízení, jejichž prostřednictvím jsou provozovány hazardní hry, požadavků na ochranu a uchovávání herních a finančních dat a jejich technické parametry.

Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vyhláška byla Ministerstvem financí vydána k provedení zákona o hazardních hrách publikovaného ve Sbírce zákonů pod č. 186/2016 Sb. Upravuje jak obecné požadavky stran zařízení, jehož prostřednictvím je provozována hazardní hra, umístění serveru, generátoru náhodných čísel, kryptografických prostředků a uchovávání herních a finančních dat, tak požadavky na koncové zařízení provozované v herním prostoru pokud jde o identifikaci koncového zařízení, jeho vnější a vnitřní zabezpečení, ale také zobrazovací zařízení, telekomunikační datové spojení, tiskárnu, systémy počítadel a přijímání bankovek a mincí.

Takto podrobná úprava vychází, dle důvodové zprávy, ze skutečnosti, že je provozování hazardních her velmi specifickou oblastí podnikání. Natolik specifickou, aby v ní bylo naprosto zásadní řádné nastavení technických parametrů pro zařízení, jejichž prostřednictvím jsou hazardní hry provozovány, ale také požadavků na ochranu a uchovávání herních a finančních dat včetně jejich technických parametrů.

Vyhláška nabyla účinnosti dnem 14. 7. 2017.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři