Vyhlášky o stanovení výše náhrad výdajů za odborné úkony prováděné SÚKL

Dne 27. 4. 2021 byly v částce 69 Sbírky zákonů publikovány dvě vyhlášky o stanovení výše náhrad výdajů za odborné úkony prováděné Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.

Pod č. 170/2021 Sb. šlo o vyhlášku o stanovení výše náhrad výdajů za odborné úkony prováděné Státním ústavem pro kontrolu léčiv podle zákona o zdravotnických prostředcích. Ta k provedení § 66 odst. 3 nového zákona č. 89/2021 Sb., o zdravotnických prostředcích, specifikuje odborné úkony, za které budou požadovány náhrady výdajů, způsob stanovení výše náhrad výdajů, jejich maximální výši a výši záloh, to vše v rámci jednotlivých činností.

Pod č. 171/2021 Sb. pak byla v téže částce Sbírky zákonů zveřejněna vyhláška o stanovení výše náhrad výdajů za odborné úkony prováděné Státním ústavem pro kontrolu léčiv podle zákona o diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro. Ta upravuje obdobnou materii, jen v intencích § 94 odst. 3 zákona č. 268/2014 Sb., o diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro. 

Obe vyhlášky své účinnosti nabývají dnem 26. 5. 2021. Tímto okamžikem se rovněž ruší dosavadní vyhláška č. 61/2015 Sb., o stanovení výše náhrad výdajů za odborné úkony provedené Státním ústavem pro kontrolu léčiv podle zákona o zdravotnických prostředcích.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu