Zákon o některých úpravách v oblasti zaměstnanosti

Dne 14. 4. 2020 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 161/2020 Sb. zákon o některých úpravách v oblasti zaměstnanosti v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020 a o změně zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Zákon tato mimořádná opatření po právní stránce vymezuje. Jak vysvětluje důvodová zpráva, cílem je především usnadnit komunikaci klientů s úřadem práce a dále v době nouzového stavu zmírnit podmínky vyžadované pro poskytnutí příspěvku na podporu zaměstnávaní osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce a pro poskytnutí příspěvků v rámci cíleného programu k řešení zaměstnanosti.

Jde například o zohlednění požadavku na rozšíření využívání moderních technologií při komunikaci fyzických osob se správními orgány, o usnadnění přístupu fyzických osob k veřejným službám zaměstnanosti poskytovaným úřadem práce a zajištění právní jistoty uchazečů o zaměstnání v uvedených oblastech, o úpravu lhůty pro splnění oznamovací povinnosti uchazeče o zaměstnání týkající se potvrzení o dočasné neschopnosti plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu anebo z důvodu vyšetření nebo ošetření ve zdravotnickém zařízení, o dočasné upuštění od dokládání bezdlužnosti u zaměstnavatelů na chráněném trhu práce ve vztahu k výše uvedenému příspěvku a u zaměstnavatelů, kteří budou žádat o příspěvky v rámci cíleného programu k řešení zaměstnanosti, či o již také výše zmíněné poskytování příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce.

Své účinnosti zákon nabyl dnem 14. 4. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři