Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný mění své jméno na PORTOS

Od 1. března 2024 vystupuje druhá největší česká advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný pod novým jménem, které otevírá novou kapitolu společnosti po 30 letech jejího fungování. Důvodem změny je potřeba reflektovat rostoucí spektrum služeb společnosti přesahující obvyklé rámce advokátních kanceláří. Dosavadní název Císař, Češka, Smutný tuto skutečnost poslední roky dostatečně nevystihoval.

LK
Head of communications, PORTOS

PORTOS advokátní kancelář, s.r.o., jak zní celý nový název, již přes tři dekády poskytuje právní poradenství svým klientům a jejich služby zasahují také do oblasti poradenství managementu, ESG nebo AI. Identitu společnosti proto podtrhuje dovětek Strategic Legal Advisory, neboť právě rostoucí klientská potřeba strategického právního poradenství značku Portos pomohla vytvořit.

„Změna názvu po třech dekádách naší existence reflektuje také generační proměnu, kdy se řada našich mladých právníků hlásí o slovo,“ komentuje Pavel Smutný, jeden ze zakládajících společníků kanceláře, která se v nedávné anketě TOP Zaměstnavatelé 2024 umístila na druhém místě zaměstnavatele roku. 

Společnost Portos sídlí v nejvyšších patrech mrakodrapu City Tower na Pankrácké pláni. V posledních pěti letech se výrazně rozrostla: „Aktuálně naše kancelář čítá 110 právníků a advokátů, celkem je nás už 140. Tomu se musíme přizpůsobovat i kapacitně, proto jsme výrazně rozšířili prostory naší kanceláře a ve 25. patře vytvořili unikátní pracovní prostory pro všechny advokáty, koncipienty i právní asistenty.  Máme přitom tu nejvyšší estetickou i funkční ambici,“ komentuje poslední novinky Filip Drnec, ředitel kanceláře Portos. 

Portos se nyní rozrůstá i do Brna, kde otevírá nové kanceláře: „Byť se to tak může jevit, nejde o zřizování pobočky, která má centrálu v Praze. Spíše jsme našim kolegům, kteří nechtějí nebo nemohou přesídlit do Prahy, chtěli nabídnout prodlouženou ruku naší kanceláře na druhé straně republiky. Tak budou moci využívat plné zázemí kanceláře, aniž by museli cestovat hodiny po dálnici,“ dodává Drnec. 


Společnost PORTOS v průběhu své 31leté právní praxe v domácím i mezinárodním prostředí získala reputaci stabilní a nezávislé společnosti. S týmem čítajícím přes 140 lidí patří mezi největší české advokátní kanceláře. Díky širokému spektru poskytovaných služeb je schopna zajistit špičkový právní servis klientům ve všech oblastech jejich činnosti. V rámci své specializace klade důraz zejména na právo obchodní, pracovní, správní, právo veřejných zakázek, hospodářské soutěže či na insolvenční právo. Pravidelně se objevuje mezi oceňovanými společnostmi v anketě Právnická firma roku, v roce 2023 již podesáté obhájila kategorii Pro Bono a získala prvenství v kategorii Právo obchodních společností. Rekordní bylo několikanásobné umístění v žebříčku doporučovaných a velmi doporučovaných kanceláří, kde se objevila hned ve 14 kategoriích. V letošním roce se umístila na druhé příčce ankety TOP Zaměstnavatelé 2024. 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články