advokát

Pověry v právu
Tomáš Lichovník

Pověry v právu

Tak si kolikrát říkám, je to nějaká pověra či co? Že čím je žaloba delší, tím je lepší. Že čím je advokát „ostřejší“, tím je u soudu úspěšnější. Opak bývá pravdou. Přesto oba přístupy přetrvávají, a to často v neprospěch klientů.

Soud vyhověl stížnosti ČT ve sporu s advokáty

Soud vyhověl stížnosti ČT ve sporu s advokáty

Praha 13. listopadu (ČTK) - Česká televize (ČT) uspěla s kasační stížností ve sporu s Unií obhájců, která po veřejnoprávním médiu žádala informace o hostech pozvaných do diskusního pořadu. Městský soud v Praze v létě televizi nařídil, aby údaje poskytla. ČT ale nevyhověla a ocitla se kvůli tomu v exekuci. Nejvyšší správní soud (NSS) nyní rozhodl, že žaloba neměla směřovat na televizi, ale na Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). O výsledku kasační stížnosti dnes informoval server Česká justice.

ČTK
Česká advokátní komora a její znaky ve světle judikatury Ústavního soudu

Česká advokátní komora a její znaky ve světle judikatury Ústavního soudu

Autor se již tématu České advokátní komory (dále „Komora“ nebo „ČAK“) věnoval ve svém předchozím článku, kdy pojednával o vzniku Komory v té podobě, ve které existuje dnes. V tomto článku budou popsány základní charakteristické znaky, které mají profesní komory, tak jak je definoval Ústavní soud.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu