advokát

Rozhovor: Pracovněprávní novinky 2022 - pět otázek pro Tomáše Procházku
Tomáš Procházka

Rozhovor: Pracovněprávní novinky 2022 - pět otázek pro Tomáše Procházku

Rok 2022 přináší významné legislativní změny v oblasti pracovního práva. Co zaměstnavatele a zaměstnance čeká a jistě nemine? Jakých změn dozná otcovská dovolená a jak je to s paušální náhradou zaměstnavatelům? Mgr. Tomáš Procházka, advokát a specialista na pracovní právo, nám představí ty nejzásadnější z nich.

Rozhovor: Robert Hladil - Stačí pár skandálů a rázem se všichni právníci ocitají na pranýři

Rozhovor: Robert Hladil - Stačí pár skandálů a rázem se všichni právníci ocitají na pranýři

Robert Hladil, specialista na korporátní komunikaci, krizovou komunikaci a media relations, je managing partnerem společnosti EPIC Public relations s.r.o. Ta má ve svém klientském portfoliu celou řadu právních profesionálů. Jak se dělá PR v oblasti práva a jak dnes vnímá právníky veřejnost?

Marketing v advokacii a 5 nejčastějších chyb, se kterými se v praxi setkávám

Marketing v advokacii a 5 nejčastějších chyb, se kterými se v praxi setkávám

Realita marketingu v advokacii se v posledních letech často pohybuje někde na pomezí nevinného koketování s inboundem (příchozím marketingem), oťukáváním hranic Etického kodexu a někdy více či méně řízenými výpravami do online prostoru. Aktivně poskytuji marketingové poradenství advokátům od roku 2018 a za dobu svého působení jsem se opakovaně setkala s následujícími tvrzeními.

Pověry v právu
Tomáš Lichovník

Pověry v právu

Tak si kolikrát říkám, je to nějaká pověra či co? Že čím je žaloba delší, tím je lepší. Že čím je advokát „ostřejší“, tím je u soudu úspěšnější. Opak bývá pravdou. Přesto oba přístupy přetrvávají, a to často v neprospěch klientů.