Články
Select...

Pracovní právoJUDr. Bc. Klára Rücklová (Švandelíková)06.01.2021
Poskytovatelé pracovnělékařských služeb – kdo, jak a proč?
Zaměstnavatelé mají v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci celou řadu povinností. Partnerem, který jim má pomoci tyto povinnosti zodpovědně plnit, je poskytovatel pracovnělékařských služeb.

Pracovní právoMgr. Kateřina Gabrhelíková04.01.2021
Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti aneb „výpočet renty“
V případě pracovního úrazu či nemoci z povolání je zaměstnanec velmi často indisponován a neschopen vykonávat dosavadní zaměstnání. To nevyhnutelně vede k nutné změně pracovní pozice, případně ztrátě zaměstnání, což bývá spjato rovněž se snížením výdělku.

Pracovní právoVindicia22.12.2020
Úrazy na home office: 5 tipů, jak se domoci odškodnění
Epidemie covid 19 vyhnala z kanceláří podstatnou část zaměstnanců, kteří nyní pracují na home office. Mají ale nárok na odškodnění pracovního úrazu, pokud se v takové situaci doma zraní?

Pracovní právoObchodní právoSprávní právoFinanční právoJana Buršíková18.12.2020
Jaké změny zákonů nás čekají od 1. 1. 2021
Blíží se konec roku, proto je dobré si připomenout, jaké změny zákonů nás čekají a co je nutné nebo vhodné udělat ještě letos.

Pracovní právoMgr. Markéta Koblerová14.12.2020
Zaměstnáváme studenta–cizince, který ukončil prezenční studium v České republice. Co teď?
Co se stane s pracovním poměrem cizince, pokud ukončí denní/prezenční studium v České republice? A jak v takových případech vhodně právně postupovat? Na tuto zdánlivě snadnou otázku, která v praxi jistě nebývá raritou, zákon neposkytuje jednoznačnou odpověď. Níže proto shrnujeme naše závěry.

Pracovní právoNatálie PecháčkováMonika Zemanová10.12.2020
Jak překlenout krizi? Tipy pro podnikatele z pracovního práva
Vzhledem k současné situaci přinášíme přehled některých z možností, které mohou nyní podnikatelé využít při snižování svých personálních nákladů.
- •••