Pracovní právo

Téma pracovního práva pokrývá všechny aspekty právních vztahů souvisejících s výkonem práce. Články přinášejí přehled o otázkách pracovního práva zpracovaný renomovanými odborníky na danou problematiku.

Pracovní poměr na dobu určitou aneb přípustná rizika agenturního zaměstnávání
Zaměstnanec, práce, dokumenty

Pracovní poměr na dobu určitou aneb přípustná rizika agenturního zaměstnávání

Tento rok to bude již osmnáct let od doby, kdy v České republice bylo plně legalizováno agenturní zaměstnávání, které bývá považováno za tzv. atypické či prekérní zaměstnání, neboť oproti standardnímu pracovnímu poměru je méně stabilní, ale za to více flexibilní.

Aktuální trestněprávní a pracovněprávní otázky nelegálního zaměstnávání cizinců - část III.
náhrada škody trestní řízení stát

Aktuální trestněprávní a pracovněprávní otázky nelegálního zaměstnávání cizinců - část III.

Zaměstnávání cizinců se v posledních letech stalo pro mnoho zaměstnavatelů nutností. S narůstajícím počtem zahraničních pracovníků, spojeným s mnohdy složitou právní úpravou, nicméně roste i riziko výkonu nelegální práce.

Pět otázek pro Marii Janšovou: Českému pracovnímu trhu může ukrajinská krize pomoci
Marie Janšová

Pět otázek pro Marii Janšovou: Českému pracovnímu trhu může ukrajinská krize pomoci

Marie Janšová z advokátní kanceláře LEGALITÉ je specialistkou na pracovní právo. Ačkoli „Ukrajina“ bude jen jedna z částí jejího příspěvku na blížícím se 10. ročníku kongresu Právní prostor, dnešních pět otázek věnujeme právě této závažné a nadmíru aktuální situaci.

Lex Ukrajina
Ukrajina, válka, zákony

Lex Ukrajina

„Lex Ukrajina“ stanoví podmínky pro udělení dočasné ochrany cizincům (zejména občanům Ukrajiny), potvrzuje právo těchto osob na volný vstup na český trh práce a zajisťuje určitá práva v oblasti sociálního zabezpečení, školství a zdravotních služeb.

Kolektiv autorů