Přispěvky autora

ČlánkyOstatníMgr. Hana Treutlerová13.11.2020

Rozhovor: Libor Vávra - O Soudcovské unii, spolupráci s novináři a politiky a o elektronizaci justice

Soudcovská unie si zvolila nového předsedu, JUDr. Libora Vávru, který se tak této funkce znovu ujímá po více než 20 letech. Jak říká, od té doby se změnily minimálně dvě věci. Co vše tedy prošlo proměnou času, jaké jsou jeho vize a jak si stojí česká justice? Jsou dnešní soudci připraveni na mediální tlak a co znamenají tzv. generační zuby?
ČlánkyOstatníMgr. Hana Treutlerová05.11.2020

Rozhovor: Daniela Kovářová - Když kniha vyjde, zdá se mi, jako kdyby se narodilo další dítě

Advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, bývalá ministryně spravedlnosti - to je jen hrstka z přívlastků JUDr. Daniely Kovářové, která se s námi v následujícím rozhovoru podělí nejen o to, co je jí při psaní inspirací, ale také například o to, jaká její role byla nejtěžší nebo co jí přineslo členství v Mense ČR.
ČlánkyOstatníMgr. Hana Treutlerová07.09.2020

Rozhovor: Radim Polčák - Dopad na společnost může mít i nástup autonomních technologií nebo satelitních spotřebitelských služeb

Ústav práva a technologií Právnické fakulty Masarykovy univerzity pořádá již XII. ročník konference věnované právu informačních a komunikačních technologií a právní informatice. Letošní ročník bude zaměřen i na digitální služby. Základní právní rámec digitálních služeb nám již nyní krátce představí doc. JUDr. Radim Polčák, Ph.D., prorektor pro legislativu, informační technologie a korporátní vztahy Masarykovy univerzity a vedoucí Ústavu práva a technologií.
ČlánkyOstatníMgr. Hana Treutlerová31.08.2020

Rozhovor: Lenka Náhlovská - Nejčastějšími doménovými spory jsou případy cybersquattingu

JUDr. Lenka Náhlovská působí již osmým rokem na Rozhodčím soudě při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. Od roku 2019 vede tamější oddělení doménových sporů. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, jaké jsou nejčastější spory o doménová jména, čeho se můžete v rámci sporu o doménové jméno domoci a v neposlední řadě třeba také to, jak nákladný takový spor může být.
ČlánkyProcesní právoAnna MatouškováMgr. Hana Treutlerová15.06.2020

Rozhovor: Petr Chytil - Insolvenční řízení a jeho proměny v době koronavirové - II. část

Legislativních změn posledních měsíců doznala i úprava insolvenčního řízení. Co přinesl tzv. lex covid a jaké dopady budou mít přijaté změny na insolvenční praxi? O ty nejzásadnější změny se s námi podělil JUDr. Petr Chytil, expert na insolvenční právo a spoluautor nového komentáře k insolvenčnímu zákonu, který se vedle insolvenčního práva věnuje také litigacím a oblasti banking & finance.
  • •••
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři