Přispěvky autora

Barbora Koláčkováparalegal, Invicta, advokátní kancelář, s.r.o.
ČlánkySprávní právoMgr. Bc. Jana HolcnerováBarbora Koláčková28.08.2020

Seriál Územní plánování: 2. díl - Funkce a procesy územního plánu

V úvodním dílu našeho seriálu o územním plánování jsme se věnovali jeho cílům a úkolům. Zároveň jsme si stručně představili instituty a nástroje, které se k naplňování cílů a úkolů územního plánování používají. V dnešním díle na ten první navážeme a budeme se podrobněji věnovat územnímu plánu, který považujeme za stěžejní územně plánovací dokument. Porozumět tomu, jakým způsobem vzniká, co upravuje a co z něj mohu jako vlastník pozemku či zájemce o koupi pozemku vyčíst, je dle našeho názoru velmi důležité.
ČlánkySprávní právoMgr. Bc. Jana HolcnerováBarbora Koláčková14.08.2020

Seriál Územní plánování: 1. díl - Nástroje, úkoly a cíle

Nemovitosti, development a s tím související územní plánování je poměrně komplexní problematikou, kterou jsme se rozhodli zpracovat do série článků a podcastů, díky kterým se neztratíte v množství pojmů, zákonů a nástrojů. Věříme, že můžeme pomoci s plánováním jak obcím, které se chystají k úpravám, tak stavebníkům a developerům, kteří své plány potřebují sladit s územní regulací.
ČlánkyObčanské právoBarbora KoláčkováMgr. Matěj Kučera23.07.2020

První soudní rozhodnutí o Airbnb

Ač jsou momentálně z velké části prázdné, byty určené ke krátkodobému pronájmu zažívají v posledních letech boom. Jejich narůstající počet však zároveň znesnadňuje životy ostatním vlastníkům, kteří své jednotky využívají k bydlení. Ti tak stále více upozorňují na nutnost regulace tohoto typu pronájmu a sami hledají možnosti, jak alespoň částečně předcházet jeho negativním vlivům.
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři