Přispěvky autora

Václav Havlíkparalegal, Invicta, advokátní kancelář, s.r.o.
ČlánkyObchodní právoVáclav HavlíkKlára Biskupová12.10.2020

Novelizace zákona o obchodních korporacích

Několik let po nabytí účinnosti čeká zákon o obchodních korporacích rozsáhlá novelizace. Novinky v zákoně mají přinést především vyjasnění aplikačních problémů, snížení regulace obchodních korporací a usnadnění jejich procesů. Důležité změny se konkrétně týkají například koncepce fungování monistické struktury a.s., regulatorní zátěže podnikatelů nebo transparentnosti organizačních struktur kapitálových společností a družstev.
ČlánkyObčanské právoVáclav HavlíkJUDr. Kamila Janoušková15.06.2020

Elektronické podpisy a uzavírání smluv online

Ačkoli omezení pomalu končí, koronavirová situace urychlila postup nových technologií a digitalizace. Ukázala, kde je možné zefektivnit podnikání i prostor pro zlepšení a urychlování procesů. A velmi užitečným nástrojem pro mnoho podnikatelských subjektů a právních osob se může stát právě elektronický podpis.
ČlánkyObčanské právoVáclav HavlíkMgr. Matěj Kučera23.04.2020

Legislativní změny nájmů v reakci na nouzový stav

Poslanecká sněmovna ČR se na začátku dubna sešla za účelem přijetí několika zásadních zákonů v souvislosti s pandemií COVID - 19. Zákony přijaté ve zkráceném jednání přímo reagují na mimořádná opatření vlády a na nouzový stav, který byl prodloužen do 30. 4. Sněmovna tak mimo jiné schválila zákony, kterými se mění již existující nájemní vztahy, a to jak u nájmů bytů, tak u nájmů prostor sloužících k podnikání. Poslanecká sněmovna pak například přijala i zákon na ochranu úvěrovaných.
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři