Smlouvy o spolupráci v boji proti trestné činnosti s Bosnou a Hercegovinou a Izraelem

Dne 24.7.2014 bylo ve Sbírce mezinárodních smluv publikováno pod č. 40/2014 Sb.m.s. sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Smlouvy mezi Českou republikou a Bosnou a Hercegovinou o spolupráci v boji proti trestné činnosti, zejména terorismu, nelegálnímu obchodu s omamnými a psychotropními látkami a organizované trestné činnosti a pod č. 41/2014 Sb.m.s. sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Smlouvy mezi Českou republikou a Státem Izrael o spolupráci v boji proti trestné činnosti.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Účelem první ze smluv podepsané v Sarajevu dne 12.9.2013 je, s ohledem na znepokojení nad nadnárodním šířením trestné činnosti, posílit spolupráci při prevenci a odhalování trestných činů a při zjišťování jejich pachatelů. Má tak být činěno zejména prostřednictvím výměny strategických a operativních informací a přímých kontaktů mezi příslušnými orgány obou smluvních států.

Také druhá ze smluv podepsaná dne 7.10.2013 v Jeruzalémě byla uzavřena s cílem prohloubit a posílit spolupráci mezi policejními a dalšími příslušnými českými a izraelskými orgány v obdobném smyslu.

Obě mezinárodní smlouvy vstoupily v platnost dnem 1.8.2014.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články