Nařízení o podmínkách použití peněžních prostředků Státního fondu podpory investic formou úvěru nebo dotace na financování výstavby nájemního bydlení

Dnem 20. 4. 2023 své účinnosti nabylo nařízení vlády o podmínkách použití peněžních prostředků Státního fondu podpory investic formou úvěru nebo dotace na financování výstavby nájemního bydlení. Ve Sbírce zákonů bylo publikováno pod č. 107/2023 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

V návaznosti na zákon č. 211/2000 Sb., o Státním fondu podpory investic, ve znění pozdějších předpisů, upravuje podmínky použití peněžních prostředků ze Státního fondu podpory investic formou dotace nebo úvěru ke krytí části nákladů spojených s výstavbou, kterou vznikne nájemní byt nebo bytový dům s nájemními byty na území České republiky.

Vymezuje přitom relevantní pojmy, žadatele o podporu, účel podpory, podmínky jejího poskytnutí, podmínky pro nakládání s příslušnými nájemními byty, náležitosti žádosti o poskytnutí podpory, způsobilé náklady, smlouvu o poskytnutí podpory, výši dotace, úvěru a úrokové sazby, podmínky čerpání a použití podpory a splácení úvěru, či rozsah informační povinnosti Státního fondu podpory investic.

Jak vysvětluje Ministerstvo pro místní rozvoj, jež pro vládu návrh tohoto nařízení připravilo, výše zmíněná právní úprava byla přijata za účelem podpory zvýšení kapacit nájemního bydlení v České republice s cílem přispět k řešení současné krize bydlení.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články