Nařízení o rekreačních plavidlech a vodních skútrech

Dne 31.3.2016 bylo ve Sbírce zákonů zveřejněno pod č. 96/2016 Sb. nařízení vlády o rekreačních plavidlech a vodních skútrech.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Nařízení, jehož zpracovatelem bylo Ministerstvo dopravy, vydala vláda podle zákona o posuzování shody stanovených výrobků při jejich dodávání na trh. Transponuje tím evropskou směrnici 2013/53/EU o rekreačních plavidlech a vodních skútrech, přičemž jím upravuje požadavky na plavidla, jejich součásti a hnací motory, způsob posuzování shody, podmínky a pravidla pro vypracování EU prohlášení o shodě a pro připojování označení CE, postupy při dodávání příslušných výrobků na trh a podrobnosti k činnostem hospodářských subjektů a oznámených subjektů při posuzování shody.

Nařízení nahrazuje dosavadní právní úpravu prezentovanou nařízením č. 174/2005 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na rekreační plavidla a na jejich vybrané části, na vodní skútry a pohonné motory rekreačních plavidel a vodních skútrů, jež se s účinností nové právní úpravy zrušuje.

Nařízení nabývá účinnosti dnem 15.4.2016.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Dne 6. 4. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 157/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 490/2020 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu