Nařízení o stanovení některých podmínek provádění mimořádné podpory na přizpůsobení pro producenty v zemědělských odvětvích

Dne 17. 6. 2022 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 156/2022 Sb. nařízení vlády o stanovení některých podmínek provádění mimořádné podpory na přizpůsobení pro producenty v zemědělských odvětvích v roce 2022.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vláda jím v intencích zákona o zemědělství a zákona o Státním zemědělském intervenčním fondu a v návaznosti na přímo použitelná evropská nařízení č. 1308/2013, kterým se stanoví společná organizace trhů se zemědělskými produkty, a č. 2022/467, kterým se stanoví mimořádná podpora na přizpůsobení pro producenty v zemědělských odvětvích, upravuje některé podmínky provádění mimořádné podpory na přizpůsobení pro producenty v zemědělských odvětvích v roce 2022 Státním zemědělským intervenčním fondem.

V podrobnostech jsou přitom vymezeny žádosti o poskytnutí mimořádné podpory, podmínky poskytnutí mimořádné podpory na chov prasnic, kuřat chovaných na maso a dojnic, pro pěstitele jablek a konzumních brambor, dále podrobnosti zveřejnění výše sazby mimořádné podpory, a nakonec důvody pro zamítnutí žádosti o poskytnutí podpory.

Své účinnosti nařízení nabylo dnem 20. 6. 2022.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články