Nařízení stanovící, které střené zbraně a střelivo je možné z jiného členského státu přepravit na území ČR bez předchozího souhlasu příslušných orgánů

Dne 27. 7. 2021 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 280/2021 Sb. nařízení vlády, kterým se stanoví, které střené zbraně a střelivo je možné z jiného členského státu přepravit na území České republiky bez předchozího souhlasu příslušných orgánů České republiky.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Shutterstock
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vydáno podle zákona o střelných zbraních a střelivu nahrazuje dosavadní právní úpravu prezentovanou nařízením č. 151/2004 Sb. shodného názvu, jež se s účinností nového nařízení zrušuje. Dle Ministerstva vnitra, které pro vládu návrh tohoto nového nařízení připravilo, k rekodifikaci právní úpravy došlo z důvodu potřeby relevantně na podzákonné úrovni zohlednit změny, jež do zákona o zbraních přinesla novela provedená zákonem publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 13/2021 Sb. Ta přitom realizovala významné změny v členění zbraní do jednotlivých kategorií, zejména pak definovala novou kategorii zbraní C-I a změnila výčet zbraní zařazených do kategorie D. 

Nové nařízení své účinnosti nabylo dnem 1. 8. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu