Menu

Změny v legislativě

Nařízení stanovící sazbu jednorázového poplatku za ukládání radioaktivních odpadů a výše příspěvků z jaderného účtu obcím

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar20.02.2017
Mgr. Martin Glogar20.02.2017

Dne 14.2.2017 bylo ve Sbírce zákonů zveřejněno pod č. 35/2017 Sb. nařízení vlády, kterým se stanoví sazba jednorázového poplatku za ukládání radioaktivních odpadů a výše příspěvků z jaderného účtu obcím a pravidla jejich poskytování.

Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Jde o další z řady prováděcích předpisů vydaných k provedení jednotlivých ustanovení nového atomového zákona publikovaného ve Sbírce zákonů pod č. 263/2016 Sb. Tentokrát došlo na jeho § 117 a § 131, jež vydání takového předpisu předpokládají.

Obcím, na jejichž katastrálním území je stanoveno průzkumné území pro ukládání radioaktivního odpadu v podzemních prostorech či chráněné území pro ukládání radioaktivního odpadu v podzemních prostorech, nebo povoleno provozování úložiště radioaktivního odpadu, totiž náleží příspěvek z jaderného účtu. Způsob výpočtu a další pravidla jeho poskytování stanovuje v souladu se zákonem vláda právě publikovaným nařízením.

Pokud jde o jednorázový poplatek, jeho poplatníkem je původce radioaktivního odpadu, předmětem pak uložení radioaktivního odpadu. Maximální výše sazby jsou stanoveny zákonem v § 131 s tím, že jejich konkrétní výše určí vláda nařízením, což právě učinila.

Nařízení nabylo účinnosti dnem 14.2.2017.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři