Nařízení vlády o konopí pěstovaném na vlákno

Dne 25.11.2014 bylo ve Sbírce zákonů zveřejněno pod č. 269/2014 Sb. nařízení vlády o některých podmínkách k provádění společné organizace trhu s konopím pěstovaným na vlákno.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Nařízení vydané na základě zákona o zemědělství a zákona o Státním zemědělském intervenčním fondu je projevem adaptace českého právního řádu na přímo použitelná evropská nařízení č. 1308/2013, kterým se stanoví společná organizace trhů se zemědělskými produkty, č. 376/2008, kterým se stanoví společná prováděcí pravidla k režimu dovozních a vývozních licencí a osvědčení o stanovení náhrady předem pro zemědělské produkty, a č. 1673/2000 o společné organizaci trhu se lnem a konopím pěstovanými na vlákno. V návaznosti na ně v podrobnostech nově upravuje některé podmínky k provádění společné organizace trhu s konopím pěstovaným na vlákno. Jde zejména o osvědčení pro dovoz konopí ze třetích zemí, dovoz semen konopí, která nejsou určena k výsevu, ze třetích zemí, o schválení dovozce semen konopí, která nejsou určena k výsevu, či o opatření při zjištění nesrovnalostí.

Nové nařízení nahrazuje dosavadní právní úpravu prezentovanou nařízením č. 248/2004 Sb., o některých opatřeních k provádění společné organizace trhu se lnem a konopím pěstovanými na vlákno. To se, s účinností nového nařízení, zrušuje.

Nařízení nabývá účinnosti dnem 1.1.2015.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu