Novela nařízení o nepřijatelnosti žádostí občanů třetích zemí o udělení oprávnění k pobytu na území ČR podávaných na zastupitelských úřadech

Dnem 15. 10. 2022 své účinnosti nabylo nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 200/2022 Sb., o nepřijatelnosti žádostí občanů třetích zemí o udělení oprávnění k pobytu na území České republiky podávaných na zastupitelských úřadech. Ve Sbírce zákonů bylo publikováno pod č. 309/2022 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo zahraničních věcí, které pro vládu návrh tohoto nařízení připravilo, vysvětluje, že bylo přijato s cílem doplnit stávající nařízení vlády, jež provádí část první zákona č. 175/2022 Sb., o dalších opatřeních v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace, a to rozšířením výjimek z nepřijatelnosti žádostí občanů třetích zemí o udělení oprávnění k pobytu na území České republiky podávaných na zastupitelských úřadech. Konkrétně má doplnění nově umožnit podat žádosti o oprávnění k pobytu na území České republiky na zastupitelských úřadech těm občanům Běloruské republiky, kteří hodlají studovat na českých vysokých školách na základě stipendií poskytovaných Českou republikou, Evropskou unií nebo mezinárodními organizacemi.

Tato změna má pozbýt své platnosti uplynutím března roku 2023.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články