Novela nařízení o stanovení rozsahu přímé vyučovací, přímé výchovné, přímé speciálně pedagogické a přímé pedagogicko-psychologické činnosti pedagogických pracovníků

Dnem 1. 9. 2022 své účinnosti nabývá nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 75/2005 Sb., o stanovení rozsahu přímé vyučovací, přímé výchovné, přímé speciálně pedagogické a přímé pedagogicko-psychologické činnosti pedagogických pracovníků, ve znění pozdějších předpisů. Ve Sbírce zákonů bylo publikováno pod č. 125/2022 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Učitelka, pedagogický pracovník
Foto: Pixabay
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo školství‚ mládeže a tělovýchovy, které pro vládu návrh této relativně rozsáhlé novely připravilo, stručně vysvětluje, že byla zpracována za účelem změny pravidel snížení týdenního rozsahu přímé pedagogické činnosti zástupců ředitele, která má za cíl především posílení kompetencí ředitele školy a sjednocení pravidel pro ustanovování zástupců ředitele. Současně mají být prostřednictvím novely omezena rizika neefektivního čerpání finančních prostředků státního rozpočtu, a to v souvislosti se změnou financování škol zřizovaných kraji, obcemi a svazky obcí.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články