Novela nařízení o stanovení seznamu stanovených výrobků a podmínek, za nichž lze uskutečnit jejich dovoz nebo přepravu

Dne 18. 3. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 103/2020 Sb. nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 282/2013 Sb., o stanovení seznamu stanovených výrobků, podmínek, za nichž lze uskutečnit jejich dovoz nebo přepravu, o stanovení některých podmínek pro určené výrobky, za nichž lze uskutečnit jejich vývoz, a o stanovení náležitostí a vzorů žádostí o udělení povolení a povolení k vývozu.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Řízení ve věcech vyslovení přípustnosti převzetí nebo držení ve zdravotním ústavu
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Tato novela přináší nová znění příloh novelizovaného nařízení upravujících seznamy stanovených výrobků, jejichž držení se v České republice omezuje z bezpečnostních důvodů, a seznam dokladů vyžadovaných k povolení k vývozu určených výrobků.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, jež návrh novely pro vládní potřeby připravilo, stručně vysvětluje, že jde o krok směřující k řešení bezpečnostní otázky reexportu expanzních zbraní a zbraní určených pro střelivo typu Flobert z České republiky do západoevropských zemí. Jedná se přitom o reakci na změny v právních předpisech, jež s problematikou zahraničního obchodu s citlivými položkami souvisí.

Své účinnosti nařízení nabývá dnem 1. 4. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články