Novela oceňovací vyhlášky

Dne 30. 11. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 488/2020 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 441/2013 Sb., k provedení zákona o oceňování majetku (oceňovací vyhláška), ve znění pozdějších předpisů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo financí k této rozsáhlé novele stručně vysvětluje, že byla přijata, jako každoročně, především za účelem přiblížit zjištěnou a sjednanou cenu nemovitých věcí, přičemž úpravy ocenění mají být založeny na analýzách údajů o prodejích. To je vedeno snahou o objektivnost oceňování nemovitých věcí v návaznosti na vývoj cen na trhu s nemovitými věcmi v České republice a na změny právních předpisů, které se do oblasti oceňování promítají.

Důvodová zpráva pak podrobněji doplňuje, že novela je také reakcí na změny provedené s účinností od počátku roku 2021 v zákoně o oceňování majetku novelou publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 237/2020 Sb., jež byly potřeba také v příslušných ustanoveních podzákonných právních předpisů relevantně reflektovat. Zohledněny mají být rovněž konstruktivní připomínky vznesené odbornou veřejností, přesněji ty opodstatněné nebo přínosné pro objektivitu určovaných cen, které lze pro obecné použití aplikovat.

Vyhláška své účinnosti nabývá dnem 1. 1. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Dne 6. 4. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 157/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 490/2020 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu