Menu

Změny v legislativě

Novela oceňovací vyhlášky

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar17.12.2020
Mgr. Martin Glogar17.12.2020

Dne 30. 11. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 488/2020 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 441/2013 Sb., k provedení zákona o oceňování majetku (oceňovací vyhláška), ve znění pozdějších předpisů.

Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo financí k této rozsáhlé novele stručně vysvětluje, že byla přijata, jako každoročně, především za účelem přiblížit zjištěnou a sjednanou cenu nemovitých věcí, přičemž úpravy ocenění mají být založeny na analýzách údajů o prodejích. To je vedeno snahou o objektivnost oceňování nemovitých věcí v návaznosti na vývoj cen na trhu s nemovitými věcmi v České republice a na změny právních předpisů, které se do oblasti oceňování promítají.

Důvodová zpráva pak podrobněji doplňuje, že novela je také reakcí na změny provedené s účinností od počátku roku 2021 v zákoně o oceňování majetku novelou publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 237/2020 Sb., jež byly potřeba také v příslušných ustanoveních podzákonných právních předpisů relevantně reflektovat. Zohledněny mají být rovněž konstruktivní připomínky vznesené odbornou veřejností, přesněji ty opodstatněné nebo přínosné pro objektivitu určovaných cen, které lze pro obecné použití aplikovat.

Vyhláška své účinnosti nabývá dnem 1. 1. 2021.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři