Novela vyhlášky o datových schránkách

Dne 7.12.2015 byla ve Sbírce zákonů zveřejněna pod č. 322/2015 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 194/2009 Sb., o stanovení podrobností užívání a provozování informačního systému datových schránek, ve znění vyhlášky č. 422/2010 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Touto novelou Ministerstvo vnitra, jemuž to v červnu tohoto roku bylo uloženo usnesením vlády, zvyšuje maximální přípustnou velikost datové zprávy dodávané do datové schránky ze současných 10 MB na dvojnásobek. Impulsem ke změně byla snaha umožnit dodávat do datové schránky zákonem stanovené formulářové podání u daně z přidané hodnoty. Ministerstvo vnitra přitom vyhodnotilo, že daňové formulářové podání až na výjimky nepřesahuje velikost 20 MB, proto byla zvolena právě tato hranice.

Vyhláška nabývá účinnosti dnem 1.1.2016.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu