Novela vyhlášky o energetické náročnosti budov

Dne 11.9.2015 byla ve Sbírce zákonů zveřejněna pod č. 230/2015 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vyhláška o energetické náročnosti budov účinná od 1.4.2013 byla vydána k provedení ustanovení zákona o hospodaření energií, a to v reakci na jeho novelu publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 318/2012 Sb. Byla jedním z projevů transpozice evropské směrnice 2010/31/EU o energetické náročnosti budov do českého právního řádu.

Transpozice právě této směrnice je aktuálně předmětem řízení o porušení smlouvy o fungování EU. Evropská komise totiž v rámci vyhodnocení transpozičního procesu nalezla v dosavadní české právní úpravě nedostatky, jež je žádoucí odstranit. Dle Ministerstva průmyslu a obchodu má být část nápravy realizována novelizací zákona o hospodaření energií, část pak právě publikovanou novelou vyhlášky o energetické náročnosti budov.

Změny se konkrétně dotýkají ustanovení o posouzení technické, ekonomické a ekologické proveditelnosti alternativních systémů dodávek energie, o vzoru stanovení doporučených opatření pro snížení energetické náročnosti budovy a o vzoru a obsahu průkazu, ale také vzorů průkazů energetické náročnosti budovy.

Vyhláška nabývá účinnosti dnem 1.12.2015.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu