Novela vyhlášky o formulářových podáních pro daně z příjmů

Dne 13. 9. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 335/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 525/2020 Sb., o formulářových podáních pro daně z příjmů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Novela přináší nové znění příloh č. 1 a 2 novelizované vyhlášky upravujících vzor přiznání k dani z příjmů fyzických osob pro poplatníky mající pouze příjmy ze závislé činnosti ze zdrojů na území České republiky (včetně daňových nerezidentů České republiky), respektive vzor přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Ministerstvo financí přináší aktualizovanou podobu vzorů těchto formulářů, a to v návaznosti na poslední již účinné změny v zákoně o daních z příjmů.

Důvodová zpráva vysvětluje, že jde o reakci na legislativní úpravy, které mají vliv na změny ve formulářových podáních k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2021. Zejména má jít o úpravu příslušných ustanovení v souvislosti se zrušením superhrubé mzdy, se zrušením solidárního zvýšení daně a zavedením klouzavé progresivní sazby daně z příjmů fyzických osob, se znovuzavedením samostatného základu daně pro vybrané příjmy fyzických osob, které těmto osobám plynou ze zdrojů v zahraničí, s dočasným zvýšením částky, kterou lze v úhrnu odečíst od základu daně z titulu bezúplatného plnění (daru), a to pro zdaňovací období kalendářních let 2020 a 2021, se zvýšením základní slevy na poplatníka, ale i s celou řadou změn dalších.

Vyhláška své účinnosti nabyla dnem 14. 9. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu