Menu

Změny v legislativě

Novela vyhlášky o měření plynu

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar04.09.2017
Mgr. Martin Glogar04.09.2017

Dne 4. 8. 2017 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 236/2017 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 108/2011 Sb., o měření plynu a o způsobu stanovení náhrady škody při neoprávněném odběru, neoprávněné dodávce, neoprávněném uskladňování, neoprávněné přepravě nebo neoprávněné distribuci plynu, ve znění vyhlášky č. 289/2013 Sb.

Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Dle Ministerstva průmyslu a obchodu jde o technickou novelu, účelem které je především zkrátit zpracování naměřených údajů v rámci měřicího zařízení z původního 18 měsíčního intervalu na 12 měsíční a tím odstranit rozpor s vyhláškou Energetického regulačního úřadu o vyúčtování dodávek a souvisejících služeb v energetických odvětvích publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 70/2016 Sb.

Stejně tak v ní jde o stanovení náhrady škody za neoprávněný odběr zemního plynu tak, aby se tento přesunul do úrovně ekonomicky nevýhodné prevence. Poslední změna pak reaguje na praktické poznatky, dle nichž se lze často setkat s tím, že štítky plynových spotřebičů jsou buď nepřístupné (štítek je například umístěn na zadní části spotřebiče, která je těsně u stěny komína), nebo na spotřebičích schází zcela. V takovém případě, kdy štítkový příkon plynového spotřebiče nebude znám, bude použit výrobcem udávaný příkon příslušného plynového spotřebiče. Maximální příkony má být možné zjistit buď přímo od výrobců plynových spotřebičů, případně z existujících databází dotčených plynových spotřebičů.

Vyhláška nabyla účinnosti dnem 19. 8. 2017.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři