Novela vyhlášky o odborné způsobilosti a o úpravě některých dalších otázek souvisejících s posuzováním vlivů na životní prostředí

Dnem 1. 5. 2024 své účinnosti nabyla vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 453/2017 Sb., o odborné způsobilosti a o úpravě některých dalších otázek souvisejících s posuzováním vlivů na životní prostředí. Ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv byla publikována pod č. 109/2024 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Důvodová zpráva k této novele o šestici změnových bodů vysvětluje, že novela reflektuje změny v zákoně č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, jež byly provedeny zákonem č. 149/2023 Sb. měnícím některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o jednotném environmentálním stanovisku. Mezi tyto změny patří možnost konání veřejného projednání nejen v prezenční formě, jako tomu bylo doposud, nýbrž nově i ve formě distanční, případně oběma formami současně (tzv. kombinovaná forma). 

Právě publikovaná novelizační vyhláška pak stanovuje podmínky pro výběr jedné z výše uvedených forem veřejného projednání a v návaznosti na to některé související okolnosti, např. možnost přerušit veřejné projednání z důvodu výskytu technických potíží nebo způsob podávání otázek a připomínek v rámci veřejného projednání. 

Další změny se pak mají týkat podmínek pro složení ústní části zkoušky odborné způsobilosti pro udělení a prodloužení autorizace a předmětu této zkoušky.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články