Novela vyhlášky o stanovení podmínek pro předepisování, přípravu, distribuci, výdej a používání individuálně připravovaných léčivých přípravků s obsahem konopí

Dne 1. 7. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 307/2020 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 236/2015 Sb., o stanovení podmínek pro předepisování, přípravu, distribuci, výdej a používání individuálně připravovaných léčivých přípravků s obsahem konopí pro léčebné použití.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo zdravotnictví k této novele o desítce změnových bodů vysvětluje, že dosavadní podoba novelizované vyhlášky neodpovídala aktuálnímu znění zákona o léčivech po jeho poslední novele publikované ve Sbírce zákonů pod č. 262/2019 Sb. Nová zmocnění, jež zmíněná novela do zákona o léčivech přinesla, bylo potřeba naplnit.

Konkrétně šlo o to, že vyhláška v dosavadní podobě nereflektovala skutečnost, že lékař předepisující individuálně připravovaný léčivý přípravek s obsahem konopí pro léčebné použití musí poskytovat Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv informace o výsledcích léčby jednotlivých pacientů. V souvislosti s tím bylo rovněž nezbytné blíže specifikovat, jaké konopí pro léčebné použití lze při přípravě léčivých přípravků použít, a to stanovením procentuálního obsahu delta-9-tetrahydrocannabinolu a cannabidiolu v konopí pro léčebné použití.

Vyhláška své účinnosti nabyla dnem 1. 7. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři