Novela vyhlášky o stanovení požadavků na hnojiva

Dne 27. 8. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 312/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška Ministerstva zemědělství č. 474/2000 Sb., o stanovení požadavků na hnojiva, ve znění pozdějších předpisů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Jde o rozsáhlou novelu přinášející především nové znění příloh č. 1 - 4 upravujících limitní hodnoty rizikových prvků v hnojivech, pomocných půdních látkách, rostlinných biostimulantech a substrátech, přípustné odchylky od hodnot a obsahu jednotlivých součástí hnojiv, typy hnojiv, pomocných půdních látek a substrátů, a označení živin v případě poslední z uvedených příloh. 

Ministerstvo zemědělství přitom specifikuje, že důvodem pro její zpracování byla nutnost naplnit nové zmocnění obsažené v § 9 odst. 10 písm. e) zákona o hnojivech ke stanovení kumulativních limitů rizikových prvků ve všech typech vstupů do půdy a dále provést úpravy související s přejmenováním pomocného rostlinného přípravku na rostlinný biostimulant. Obojí bylo realizováno prostřednictvím novely zákona o hnojivech publikované ve Sbírce zákonů pod č. 299/2021 Sb. Svou roli zde mají rovněž další úpravy na straně typových hnojiv, jejichž potřeba vyplynula z aplikační praxe a z nové evropské legislativy, především pak z nařízení 2019/1009, kterým se stanoví pravidla pro dodávání hnojivých výrobků EU na trh. Ruku v ruce s tím pak ministerstvo provedlo revizi všech typů hnojiv tak, aby byly zachyceny aktuální trendy v této oblasti.    

Vyhláška své účinnosti nabývá dnem 1. 10. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu