Menu

Změny v legislativě

Novela vyhlášky stanovící náležitosti a počty fotografií vyžadovaných podle zákona o pobytu cizinců

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar22.08.2017
Mgr. Martin Glogar22.08.2017Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Dne 31. 7. 2017 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 224/2017 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 368/1999 Sb., kterou se stanoví náležitosti a počty fotografií vyžadovaných podle zákona o pobytu cizinců, ve znění pozdějších předpisů.

Vyhlášku Ministerstvo vnitra zpracovalo v návaznosti na novelu zákona o pobytu cizinců na území České republiky publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 222/2017 Sb. a na změny, které do zákona přináší. Dle důvodové zprávy k vyhlášce jde zejména o zohlednění změny názvu průkazu, který bude nově vydáván k trvalému pobytu občanům Evropské unie, stejně tak jako o zohlednění nově stanovených druhů dokladů vydávaných občanům státu, který je vázán mezinárodní smlouvou sjednanou s Evropskou unií, z níž jim vyplývá právo na volný pohyb rovnocenné takovému právu občanů Evropské unie (v současné době se jedná o občany Švýcarska), nebo občanům státu, který je vázán Dohodou o Evropském hospodářském prostoru (zde se jedná o občany Norska, Islandu a Lichtenštejnska) a jejich rodinným příslušníkům.

Současně mají být zpřesněny požadavky na fotografii předkládanou cizincem, který je nevidomý nebo ze zdravotních či náboženských důvodů používá pokrývku hlavy, čímž má dojít ke sjednocení s požadavky zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech, respektive jejich prováděcích vyhlášek. Jde také o upřesnění počtu fotografií požadovaných k žádostem cizinců o vydání příslušného oprávnění k pobytu na území České republiky.

Vyhláška nabyla účinnosti společně s výše uvedenou novelou zákona, tedy dnem 15. 8. 2017.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Přihlásit se
Zapomenuté heslo
Jěště nemáte svůj účet?
Založte si účet a získejte spoustu výhod
Elektronický časopis
Mám zájem o elektronický časopis
Mediální partneři
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři