Novela vyhlášky stanovící podrobnosti označování zvířat a jejich evidence

Dne 11. 7. 2019 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 174/2019 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 136/2004 Sb., kterou se stanoví podrobnosti označování zvířat a jejich evidence a evidence hospodářství a osob stanovených plemenářským zákonem, ve znění pozdějších předpisů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Dle důvodové zprávy je cílem této novely o více než třech desítkách změnových bodů zejména upravit pravidla pro vedení ústřední evidence prasat. To navazuje na změny, jež přinesla novela plemenářského zákona publikovaná ve Sbírce zákonů pod č. 3/2019 Sb. Ústřední evidence prasat se po této novele má již vztahovat na všechny chovy prasat, což bylo nutné promítnout také do ustanovení vyhlášky.

Dalším deklarovaným cílem aktuálně publikované novely vyhlášky je pak třeba úprava ústřední evidence včel, kde bylo vyhodnoceno jako vhodné umožnit chovatelům včel uvést jiné zveřejňované kontaktní údaje pro komunikaci o používání přípravků na ochranu rostlin a pro komunikaci s ústřední evidencí. Další úpravy, jež novela přináší, zase vycházejí z podnětů vyplynuvších z aplikační praxe.

Vyhláška své účinnosti nabývá dnem 1. 8. 2019.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři