Novela vyhlášky zajišťující jednotnost a správnost měřidel a měření

Dne 29.5.2015 byla ve Sbírce zákonů zveřejněna pod č. 125/2015 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 262/2000 Sb., kterou se zajišťuje jednotnost a správnost měřidel a měření, ve znění pozdějších předpisů, a kterou se zrušují některé vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vyhláška má, dle Ministerstva průmyslu a obchodu, především zpřesňovat určitá ustanovení novelizované vyhlášky, a to s ohledem na změnu zákona o metrologii a aplikační praxi. Jejím prostřednictvím má však být také dokončena transpozice evropské směrnice 2011/17/EU.

Zrušuje se rovněž patnáct starších vyhlášek Ministerstva průmyslu a obchodu stanovících požadavky na nejrůznější měřidla, měřicí přístroje a závaží, vodoměry, elektroměry, plynoměry či taxametry.

Vyhláška nabývá účinnosti, s výjimkou zrušujících ustanovení, dnem 13.6.2015.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu