Novela zákona o elektronických komunikacích a zákona o poštovních službách

Dne 19.11.2014 byl ve Sbírce zákonů zveřejněn pod č. 258/2014 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 29/2000 Sb., o poštovních službách a o změně některých zákonů (zákon o poštovních službách), ve znění pozdějších předpisů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Zákon dle důvodové zprávy reaguje na situaci, která nastala po účinnosti nového kontrolního řádu, tedy zákona č. 255/2012 Sb., kdy zákon o elektronických komunikacích a zákon o poštovních službách zčásti duplikoval a zčásti byl v nesouladu s novou právní úpravou postupů při provádění kontroly. To má být novelou nyní napraveno.

Rovněž jsou doplňovány chybějící sankce za porušení některých povinností vyplývajících z evropského nařízení č. 531/2012 o roamingu ve veřejných mobilních komunikačních sítích v Unii, ale také za porušení některých povinností vyplývajících ze zákona o elektronických komunikacích a zákona o poštovních službách. Zde jde konkrétně o sankce za neplnění podmínek opatření obecné povahy v případě zákona o elektronických komunikacích a o sankce za porušení povinnosti zachovávat mlčenlivost o skutečnostech týkajících se poskytované nebo poskytnuté poštovní služby v případě zákona o poštovních službách.

Zákon nabývá účinnosti dnem 4.12.2014.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu