Novela zákona o kompenzačním bonusu

Dne 2. 6. 2020 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 262/2020 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 159/2020 Sb., o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Důvodová zpráva vysvětluje, že tato novela o necelé desítce změnových bodů byla přijata s cílem zmírnit dopady událostí souvisejících se vznikem a rozšířením onemocnění COVID-19 na společníky vybraných společností s ručením omezeným, jejichž činnost byla v důsledku těchto událostí úplně či částečně utlumena a došlo tak k zásadnímu nebo výraznému negativnímu zásahu do jejich podnikání. Cíleno má být přitom především na případy těch společností, jejichž charakter činnosti se do značené míry blíží výkonu samostatné výdělečné činnosti.

Vzhledem k tomu, že dosavadní podoba kompenzačního bonusu neumožňovala společníkům těchto společností s ručením omezeným kompenzační bonus poskytnout, přichází zákonodárce s úpravou, jež by měla rozšířit zmírňování dopadů omezení hospodářské činnosti souvisejících s koronavirem také na uvedené osoby. Vedle jejich materiální podpory má jít současně i o určité gesto adresné solidarity a podpory všech přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Zákon své účinnosti nabyl dnem 3. 6. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři