Novela zákona o majetku ČR

Dne 8.2.2016 byl ve Sbírce zákonů zveřejněn pod č. 51/2016 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Cílem zákonodárce, dle důvodové zprávy, bylo prostřednictvím této rozsáhlé novely, jež čítá více než jedno sto změn, zrychlit proces nakládání s nepotřebným nemovitým majetkem státu a zefektivnit využívání těch nemovitostí, které organizačním složkám státu a státním organizacím k plnění jejich úkolů slouží. Toho má být dosaženo zejména postupným soustředěním vybraného majetku státu u jedné specializované organizační složky státu. Stejně tak má aktuální novela přizpůsobit v nezbytném rozsahu znění zákona o majetku České republiky podmínkám, jež nastavil nový občanský zákoník.

Vedle zákona o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích je novelizován rovněž zákon o působnosti Správy státních hmotných rezerv, zákon o zpravodajských službách České republiky, zákon o veřejných dražbách, zákon o Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a zákon o Policii České republiky.

Zákon nabývá účinnosti, s výjimkou některých ze svých ustanovení, dnem 1.3.2016.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19

Dne 19. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 136/2021 Sb. zákon o některých dalších úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s epidemií COVID-19 a o změně některých dalších zákonů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu