Novela zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině

Dne 4.6.2015 byl ve Sbírce zákonů zveřejněn pod č. 127/2015 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů, a zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Cílem zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině bylo rozšířit možnosti péče o děti v předškolním věku a daňově podpořit jak provozovatele zařízení poskytujících takovouto péči, tak rodiče umisťující v těchto zařízeních své děti. Šlo také o podporu rodičů při slaďování pracovního a rodinného života a jejich dřívější návrat na trh práce.

Zákon stanovil pro všechny poskytovatele služeb péče o děti podmínky, jimž se museli podřídit. Dle důvodové zprávy však při jeho přípravě nebyla vzata v potaz zařízení a služby, jež sice před přijetím zákona dlouho a dobře fungovala, které však nemohla už ze své podstaty nebo z finančních či jiných důvodů kritéria zákona splnit. Jedná se například o lesní školky, nízkoprahová zařízení či dětské kluby. A právě publikovaný zákon má negativní dopady na tato zařízení zmírnit.

Zákon nabyl účinnosti dnem 4.6.2015.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu