Novela zákona o vysokých školách

Novela zákona o vysokých školách

Dne 31. 3. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 153/2021 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Novela zákona o vysokých školách
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Tato krátká novela technického charakteru přináší změnu názvů tří brněnských veřejných vysokých škol, a sice dosavadních Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a Univerzity obrany v Brně. Důvodová zpráva ke změnám jejich názvů stručně vysvětluje, že zatímco u první z uvedených univerzit jde o reakci na skutečnost, že došlo k přesunu její Farmaceutické fakulty na Masarykovu univerzitu, čímž se na změnou názvu dotčené univerzitě již nadále nebudou uskutečňovat studijní programy v oblasti vzdělávání „Farmacie“, a je tedy bezpředmětné a zavádějící, aby bylo slovo "farmaceutická" v jejím názvu uváděno (nově tedy půjde o Veterinární univerzitu Brno), v případě Janáčkovy akademie múzických umění a Univerzity obrany dochází k vypuštění sídelního města z jejich názvů a k návratu k jejich názvům původním. V obou případech k tomu dochází na základě podnětů orgánů reprezentací těchto vysokých škol.  

Zákon své účinnosti nabyl dnem 1. 4. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Novela zákona o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii

Novela zákona o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii

Dne 30. 4. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 183/2021 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 438/2020 Sb., o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii a o změně zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu