Novela zákona upravujícího některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty

Dnem 1. 1. 2023 své účinnosti nabyl (s výjimkou některých ze svých ustanovení) zákon, kterým se mění zákon č. 67/2013 Sb., kterým se upravují některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty, ve znění pozdějších předpisů. Ve Sbírce zákonů byl publikován pod č. 424/2022 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Topení, vytápění, energie
Foto: Pixabay
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Důvodová zpráva popisuje, že novelizovaný zákon ve znění svých novel tvoří ucelený právní rámec pro poskytování některých plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty a postup při určování záloh na služby, rozúčtování, vyúčtování a vypořádání nákladů na služby, přičemž ten bylo aktuálně potřeba modifikovat z důvodu novelizace relevantních ustanovení evropské směrnice, jež je do českého vnitrostátního právního řádu prostřednictvím zákona transponována. Konkrétně jde o směrnici 2012/27/EU o energetické účinnosti a její novelizační směrnici 2018/2002, jež má posilovat práva příjemců centrálně připravovaného tepla a teplé vody na přesné, spolehlivé, jasné a včasné informace o jejich spotřebě tak, aby měli dostatečně častou zpětnou vazbu o své spotřebě.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články