Novely daňových zákonů připravené v souvislosti s pandemií

Dne 30. 6. 2020 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 299/2020 Sb. zákon, kterým se mění některé daňové zákony v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2 a zákon č. 159/2020 Sb., o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2, ve znění pozdějších předpisů.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Konkrétně je jím novelizován zákon o dani z nemovitých věcí, zákon o daních z příjmů, zákon o dani silniční, zákon o spotřebních daních, zákon o dani z přidané hodnoty, zákon o mezinárodní spolupráci při správě daní a již výše zmíněný zákon o kompenzačním bonusu. 

Jde o další z řady opatření směřujících ke zmírnění dopadů pandemie nemoci COVID-19 na ekonomiku České republiky. Důvodová zpráva vysvětluje, že například v rámci podnikatelského prostředí byly nedávnými událostmi zasaženy nejen segmenty, na které předchozí opatření směřovala přímo, ale též další segmenty, jež utrpěly třeba v důsledku změny chování zákazníků a jejich priorit, případně i změnami, které se dotkly jejich obchodních partnerů a dodavatelů. Proto zákonodárce přistoupil k dalším legislativním opatřením, tentokrát provedeným především v tzv. pozitivním daňovém právu.

Aktuálně publikovaný novelizační zákon, prostřednictvím kterého jsou výše popsané změny realizovány, své účinnosti nabyl dnem 1. 7. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři