Sdělení o výši redukčních hranic pro úpravu denního vyměřovacího základu v nemocenském pojištění

Dne 31. 10. 2022 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 319/2022 Sb. sdělení Ministerstva práce a sociálních věcí, kterým se vyhlašuje pro účely nemocenského pojištění výše redukčních hranic pro úpravu denního vyměřovacího základu platných v roce 2023.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo práce a sociálních věcí tímto sdělením vydaným dle § 22 odst. 3 zákona o nemocenském pojištění vyhlásilo, že v roce 2023 bude činit výše první redukční hranice pro úpravu denního vyměřovacího základu 1 345 Kč, výše druhé redukční hranice pro úpravu denního vyměřovacího základu 2 017 Kč a výše třetí redukční hranice pro úpravu denního vyměřovacího základu 4 033 Kč.

Ve shodné částce Sbírky zákonů pak bylo pod č. 320/2022 Sb. publikováno rovněž sdělení Ministerstva práce a sociálních věcí, kterým se vyhlašuje zvýšení částky rozhodné pro účast zaměstnanců na nemocenském pojištění. Ministerstvo práce a sociálních věcí jím v intencích § 6 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění vyhlásilo, že od 1. 1. 2023 bude částka rozhodná pro účast zaměstnanců na nemocenském pojištění činit 4 000 Kč.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články