Sdělení určující emisní podmínky pro nový reinvestiční státní dluhopis

Dne 19. 6. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 275/2020 Sb. sdělení Ministerstva financí, jímž se určují emisní podmínky pro Reinvestiční státní dluhopis České republiky, 2020–2026 IV, FIX %.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Česká republika jím prostřednictvím Ministerstva financí vydává zaknihované státní dluhopisy uvedeného názvu. Dluhopisy jsou vydávány ve formě zaknihovaného cenného papíru na doručitele, jmenovitá hodnota byla určena ve výši 1 Kč. Jako datum emise je stanoven den 1. 10. 2020, přičemž lhůta pro upisování emise počala běžet dne 15. 6. 2020 a skončí dnem 1. 10. 2025. Datem splatnosti je pak 1. 10. 2026. Výnos dluhopisu je určen pevnou úrokovou sazbou.

Dluhopisy se, s jednou ve sdělení specifikovanou výjimkou, nabízejí k úpisu v České republice veřejně, přičemž činnosti spojené s upisováním dluhopisů zabezpečuje Ministerstvo financí a osoby, které k výkonu vybraných činností ministerstvo pověřilo (distributoři). Jsou přímými, nepodmíněnými a nepodřízenými dluhy České republiky, které jsou na stejné úrovni se všemi ostatními existujícími i budoucími přímými, nepodmíněnými a nepodřízenými dluhy České republiky. 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři