Sdělení určující emisní podmínky pro nový státní dluhopis

Dne 21. 4. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 184/2020 Sb. sdělení Ministerstva financí, jímž se určují emisní podmínky pro Státní dluhopis České republiky, 2020–2040, 1,50 %.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Česká republika jím prostřednictvím Ministerstva financí vydává zaknihované státní dluhopisy uvedeného názvu. Dluhopisy jsou vydávány ve formě zaknihovaného cenného papíru na doručitele, jmenovitá hodnota byla určena ve výši 10 000 Kč. Jako datum emise je stanoven den 24. 4. 2020, přičemž lhůta pro upisování emise počala běžet dne 22. 4. 2020 a skončí dnem 25. 3. 2040. Datem splatnosti je pak 24. 4. 2040. Výnos dluhopisu je tentokrát určen pevnou úrokovou sazbou 1,50 % p. a.

Dluhopisy se nabízejí k úpisu v České republice veřejně a prodávají se na primárním trhu prostřednictvím České národní banky. Jsou přímými, nepodmíněnými a nepodřízenými dluhy České republiky, které jsou na stejné úrovni se všemi ostatními existujícími i budoucími přímými, nepodmíněnými a nepodřízenými dluhy České republiky. Mohou je upisovat a nabývat právnické a fyzické osoby se sídlem nebo bydlištěm na území České republiky i v zahraničí.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři