Usnesení k zajištění poskytování zdravotních služeb

Dne 12. 10. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 409/2020 Sb. usnesení vlády České republiky k zajištění poskytování zdravotních služeb poskytovateli zdravotních služeb a k zajištění činnosti orgánů ochrany veřejného zdraví po dobu trvání nouzového stavu.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vláda jím v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky uložila pracovní povinnost žákům a studentům čtvrtého a pátého ročníku prezenční formy studijního programu všeobecné lékařství na lékařských fakultách veřejných vysokých škol, pátého ročníku prezenční formy studijního programu zubní lékařství na veřejné vysoké škole, pátého ročníku prezenční formy studijního programu farmacie na veřejné vysoké škole, posledních ročníků denní nebo prezenční formy bakalářských a pětiletých magisterských studijních programů na vysoké škole nebo oborů vzdělání na vyšší odborné škole nebo střední zdravotnické škole připravujícím se na nelékařské zdravotnické povolání a bakalářského nebo pětiletého magisterského programu jednooborové psychologie, a všech ročníků prezenční formy zdravotnických magisterských studijních programů navazujících na zdravotnický bakalářský program a magisterského programu jednooborové psychologie navazujícího na bakalářský program.

Hejtmanům a primátorovi hlavního města Prahy je pak uloženo příkazy k výkonu této pracovní povinnosti vydávat a doručovat, to na základě konkrétního požadavku v usnesení specifikovaných převážně zdravotnických zařízení, která ve svém požadavku musí uvést požadovaný počet žáků a studentů včetně jejich studijního programu nebo oboru vzdělání, které požadují k výkonu pracovní povinnosti, a předpokládanou dobu výkonu pracovní povinnosti. Vysokým, vyšším odborným a středním zdravotnickým školám zajišťujícím výuku těchto žáků a studentů je pak zase uloženo seznamy těchto žáků a studentů sestavovat a příslušnému hejtmanovi nebo primátorovi hlavního města Prahy zasílat.  

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři