Menu

Změny v legislativě

Usnesení o přijetí krizového opatření týkajícího se návštěv ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar04.11.2020
Mgr. Martin Glogar04.11.2020Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Dne 30. 10. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 446/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.

Vláda jím v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky s účinností od 4. 11. 2020 do (prozatím) 20. 11. 2020 včetně opětovně zakázala, s určitými výjimkami, u poskytovatelů zdravotních služeb návštěvy pacientů v zdravotnických zařízeních, ve kterých se poskytuje lůžková péče, stejně tak jako u všech poskytovatelů sociálních služeb v zařízení domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem a všem odlehčovacím sociálním službám v pobytové formě návštěvy jejich uživatelů, opět s určitými výjimkami. Jistá omezení se týkají rovněž přítomnosti třetí osoby při porodu ve zdravotnickém zařízení.

Usnesení fakticky navazuje na usnesení publikované ve Sbírce zákonů pod č. 402/2020 Sb., jež opatření týkající se návštěv v těchto zdravotnických a dalších zařízeních upravovalo doposud a jehož účinnost uplynutím dne 3. 11. 2020 skončila. Od 4. 11. 2020 je pak do (prozatím) 20. 11. 2020 včetně v tomto směru účinné právě publikované usnesení.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Přihlásit se
Zapomenuté heslo
Jěště nemáte svůj účet?
Založte si účet a získejte spoustu výhod
Elektronický časopis
Mám zájem o elektronický časopis
Mediální partneři
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři