Usnesení o přijetí krizového opatření týkajícího se poskytování sociálních služeb

Dne 12. 10. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 411/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vláda jím v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky uložila provádění určitých v usnesení podrobně specifikovaných opatření majících po dobu trvání nouzového stavu zajistit poskytování sociálních služeb, stejně tak jako poskytování péče v zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Jde konkrétně o pracovní povinnost studentů posledních dvou ročníků středních škol v oborech vzdělání podle přílohy č. 4 vyhlášky č. 505/2006 Sb. a studentů v denní formě studia vyšších odborných a vysokých škol v oborech určených pro sociální pracovníky vymezených v 110 odst. 4 písm. a) a b) zákona o sociálních službách, s výjimkou oborů právních.

Hejtmani a primátor hlavního města Prahy mají k výkonu této pracovní povinnosti konkrétních osob vydávat a doručovat příkazy, a to na základě konkrétního požadavku poskytovatelů sociálních služeb a zřizovatelů zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. V požadavku musí uvést požadovaný počet žáků a studentů včetně jejich studijního programu nebo oboru vzdělání, které k výkonu pracovní povinnosti požadují. Školy zajišťující výuku těchto žáků a studentů pak mají sestavovat jejich seznamy a zasílat je místně příslušnému hejtmanovi nebo primátorovi hlavního města Prahy.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři