Usnesení o přijetí krizového opatření týkajícího se zákazů a omezení hromadných akcí

Dne 8. 10. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 399/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vláda jím v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky s účinností od 9. 10. 2020 do 11. 10. 2020 včetně zakázala, s v usnesení vymezenými výjimkami, hromadné akce konané v počtu vyšším než 10 osob ve vnitřních prostorech staveb a v počtu vyšším než 20 osob ve vnějších prostorech, koncerty, divadelní představení a jiná umělecká představení a slavnosti, při kterých se převážně zpívá, včetně zkoušek, provoz heren a kasin, provoz a používání sportovišť ve vnitřních prostorech staveb vnitřních prostor venkovních sportovišť, posiloven a fitness center, provoz a používání umělých koupališť, wellness zařízení včetně saun, solárií a solných jeskyní, pokud se nejedná o poskytování zdravotních služeb poskytovatelem zdravotních služeb, návštěvy a prohlídky zoologických zahrad či provozování zařízení nebo poskytování služeb osobám ve věku 6 až 18 let zaměřených na činnosti obdobné zájmovým vzděláváním.

Omezila rovněž divadelní, filmová a jiná umělecká představení, při kterých se převážně nezpívá, a to tak, že se jich může účastnit nejvýše 500 diváků, resp. účastníků, přičemž musí být současně dodržena v usnesení specifikovaná pravidla. Dále byly usnesením omezeny sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy, účasti na bohoslužbách, provozy provozoven stravovacích služeb, hudebních, tanečních, herních a podobných společenských klubů a diskoték či činnost nákupních center s prodejní plochou přesahující 5 000 m2.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři