Usnesení vlády o přijetí krizového opatření týkajícího se poskytování nepojistných sociálních dávek
Dne 26. 3. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 130/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.
To bylo vydáno za účelem zajištění plynulosti poskytování nepojistných sociálních dávek a úřadům práce České republiky a Ministerstvu práce a sociálních vymezilo, jak po dobu trvání nouzového stavu postupovat v řízeních o dávkách dle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, a zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí.
Další články
Novela vyhlášky o evidenci a kontrole jaderných materiálů
Dne 1. 5. 2026 své účinnosti nabyla vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 374/2016 Sb., o evidenci a kontrole jaderných materiálů a oznamování údajů o nich. Ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv byla publikována pod č. 55/2026 Sb.
Novela nařízení o stanovení částek životního a existenčního minima
Dne 29. 4. 2026 své účinnosti nabylo nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 361/2025 Sb., o stanovení částek životního minima a existenčního minima. Ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv bylo publikováno pod č. 57/2026 Sb.
Sdělení o výši dluhu sektoru veřejných institucí
Dne 28. 4. 2026 bylo ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv publikováno pod č. 56/2026 Sb. sdělení Národní rozpočtové rady o výši dluhu sektoru veřejných institucí po odečtení rezervy peněžních prostředků při financování státního dluhu.
Vyhláška o požadavcích na přírodní sladidla, potraviny se sladivými účinky, cukrovinky, kakaové boby, kakaové a čokoládové výrobky a med
Dne 14. 6. 2026 své účinnosti nabývá vyhláška o požadavcích na přírodní sladidla, potraviny se sladivými účinky, cukrovinky, kakaové boby, kakaové a čokoládové výrobky a med. Ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv byla publikována pod č. 490/2025 Sb.
Novela zákonů v oblasti kapitálového trhu v souvislosti se zřízením a fungováním jednotného evropského přístupového místa
Dne 10. 7. 2026 své účinnosti nabude zákon, kterým se mění některé zákony v oblasti kapitálového trhu v souvislosti se zřízením a fungováním jednotného evropského přístupového místa. Ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv byl publikován pod č. 258/2025 Sb.



