Usnesení vlády o přijetí krizového opatření týkajícího se volného pohybu osob

Dne 15. 3. 2020 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 85/2020 Sb. usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Prostřednictvím usnesení vydaného v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky vláda zakázala s účinností od 16. 3. 2020 od 00:00 hod. do 24. 3. 2020 do 6:00 hod. volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkami v tomto usnesení vymezenými v čele s cestami do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, nezbytnými cestami za rodinou nebo osobami blízkými a cestami nezbytně nutnými k obstarávání základních životních potřeb. Nařídila rovněž omezit pohyb na veřejně dostupných místech na dobu nezbytně nutnou, stejně tak jako omezit na nezbytně nutnou míru kontakty s jinými osobami.

Ruku v ruce s tím doporučila, vedle mnohého dalšího, zaměstnavatelům využívat nejvyšší možnou měrou práci na dálku tam, kde ji zaměstnanci mohou vykonávat v místě svého bydliště, a omezit výkon prací, které nejsou pro zachování činnosti zaměstnavatele významné. Stejně tak má být při kontaktu s ostatními osobami ve veřejných prostorách zachováván odstup nejméně 2 metry či využíván, a to z hygienických důvodů, přednostně bezhotovostní platební styk.

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři