Vyhlášení voleb do Senátu a zastupitelstev obcí

Dne 13. 4. 2022 bylo ve Sbírce zákonů publikováno pod č. 81/2022 Sb. rozhodnutí prezidenta republiky o vyhlášení voleb do Senátu Parlamentu České republiky, do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech a do zastupitelstva hlavního města Prahy a zastupitelstev jeho městských částí.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Prostřednictvím tohoto rozhodnutí vydaného podle čl. 63 Ústavy a v intencích zákona o volbách do Parlamentu České republiky, respektive zákona o volbách do zastupitelstev obcí a zákona o hlavním městě Praze, vyhlásil prezident volby do Senátu Parlamentu České republiky v tradiční třetině volebních obvodů a stanovil dny jejich konání na pátek 23. září a sobotu 24. září 2022.

Stejně tak shodným rozhodnutím vyhlásil volby do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech, a dále do zastupitelstva hlavního města Prahy a zastupitelstev jeho městských částí, přičemž dny jejich konání stanovil na shodné dny, tedy opět na pátek 23. září a sobotu 24. září 2022.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články